.
Úvod |  Historie |  Sport |  Kulturní dům |  Galerie |  Firmy |  Spolky |  Mapa |  Mateřská škola |  Prodejna |  Noviny |  Odpady |  Rekonstrukce III/3041
.

Obecní úřad

  Základní informace
  Popis úřadu
  Úřední deska
  Finanční hospodaření
  Zápisy ze zasedání
  Veřejné zakázky
  Vyhlášky
  Tiskopisy
  El. podatelna
  Dotační projekty
  Poskytování informací
  Ztráty a nálezy

Spolky

  Hasiči
  FC Barchovan
  T. J. Sokol
  ČZS
  ČČK
  SPOZ
  Tenisová liga 2022

Munipolis aplikace

Munipolis

Kraj Královéhradecký

znak KHK

Portál veřejné správy

logo portál veřejné správy

Jestřebí hory

logo Jestřebí hory

Království Jestřebí Hory

logo Království jestřebí hory

Televize JS

logo televize JS

Partnerská obec Trhoviště

logo Trhoviště

Kotlíkové dotace

dotace banner
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
logo CITYPORTALS.CZ
Obecní úřad Libňatov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz

XVI. Všesokolský slet

Převážná část našich aktivit se od září loňského roku soustředila na přípravy k účasti na XVI. Všesokolském sletu. Na vystoupení v rámci hromadné skladby pro mladší školní žactvo "Děti, to je věc!" se pod taktovkou vedoucí skladby Ivy Pichové pilně připravovalo 16 nejmladších členů naší jednoty a 4 cvičenky se zapojily do skladby pro dorostenky a mladší ženy "Siluety", kterou secvičily ve spolupráci s jednotou T. J. Sokol Úpice.

Je 30.6. 2018 a po několikaměsíčním nacvičování a účasti na oblastních sletech ve Dvoře Králové, Hradci Králové, Pardubicích a Novém Hrádku se vydává naše 28 členná výprava vlakem do Prahy, aby se mohla účastnit nácviků a doprovodných akcí během hlavního sletového týdne, který vyvrcholí 5. - 6. 7. 2018 v pražském Edenu XVI. Všesokolským sletem. V neděli, vybaveni vlastnoručně vyrobenými praporky, zdravíme nedaleko Karlova mostu účastníky velkolepého sletového průvodu - bratry a sestry nejen z naší vlasti, ale také z různých koutů světa. Všichni jsou přátelští a naše pozdravy opětují. Další dny už nás čeká trocha dřiny, nácviky, ale i přesto se najdou volné chvíle na podnikání zajímavých výletů. Výlet tramvají do Divoké Šárky je tak trochu povinností, neboť do tohoto krásného místa je zasazen děj nacvičované skladby "Děti, to je věc!". Na Neviditelné výstavě na vlastní kůži okusíme běžný život nevidomých, projdeme se po známých místech staré Prahy, navštívíme výstavu sokolských odznaků v Tyršově domě a protože počasí je opravdu letní, nevynecháme ani koupaliště a vodní svět Gutovka. Část výpravy využívá volných vstupenek do O2 arény na Sokol Gala - přehlídku tradičních i méně tradičních sportů zastoupených v České obci sokolské. A bylo se na co koukat.

Po absolvování všech nácviků, projížděček a generálek nastal den D. Naše první veřejné vystoupení v Edenu. Je 21 hodin a na stadion vjíždí na koni postava T.G.Masaryka, doprovázená houfem cvičenců, mezi kterými jsou v modrém i libňatovští. Ano, naše děti mají tu čest být součástí zahajovacího ceremoniálu a tvořit na ploše část modrého cípu naší státní vlajky. Dozní státní hymna, plocha stadionu se vyprazdňuje a začíná přehlídka hromadných skladeb. Skladba "Děti, to je věc!" přichází na řadu jako pátá. Chvilka napětí, když potlesk 18 000 diváků přehluší tóny začínající skladby, ale děti se nenechají vyvést z míry a bez zaváhání předvádí to, co se naučily. Jsme na ně hrdí, přichází i slzy radosti a dojetí. Siluety si na své vystoupení musí počkat až téměř do konce, neboť kromě předvedení jejich skladby, dohromady se cvičenci skladby "Spolu" uzavírají společným vystoupením páteční program. V sobotu od 14. hodin nás čeká druhé vystoupení, již nastupujeme jako ostřílení cvičenci a dáváme si obzvlášť záležet, protože nás přímo z tribun sleduje výprava našich blízkých. Děti naposledy shodí žíněnky, zamávají publiku, Siluety naposledy roztočí obruče a XVI. Všesokolský slet je za námi. A s ním i týden plný zážitků, setkání, emocí a slovy nepopsatelné atmosféry. Zjistili jsme, že Sokol není jen o cvičení, ale také o přátelství, vzájemné podpoře, spolupráci a úctě jeden ke druhému. Odnášíme si nejen spoustu dojmů, ale také spoustu cenných zkušeností do života. I když to bylo občas trochu náročné, všichni jsme si to maximálně užili.

Kateřina Pavlásková

Odkazy na záznamy ČT z XVI.Všesokolského sletu, kde je možné zahlédnout libňatovské Sokoly
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12359453265-xvi-vsesokolsky-slet-2018
https://www.ceskatelevize.cz/porady/12359453265-xvi-vsesokolsky-slet-2018/218471291472003/Zpět na fotogalerii
mini mapa
Plánované akce

sobota 28.5.2022 od 17:00 hod
Zahrádkářské posezení
u altánu na dolejším konci
o občerstvení je postaráno
pořádá ČZS v Libňatově
plakát zde >>>

sobota 11.6.2022 od 8:30 hod
Jarní turnaj ve stolním tenise
pro obyvatele Libňatova
a účastníky čtvrtečních treninků
Kulturní dům
T.J. Sokol Libňatov
plakát zde>>>


--- Vložení akce ---
--- Archiv ---
Fotogalerie

náhledové foto
Den matek a rodiny

náhledové foto
Den Země v Libňatově

náhledové foto
Rekostrukce komunikací

Všechny galerie
Pro zasílání novinek
nás kontaktujte emailem
zrušit zasílání

©MS & design: LS    
Cookies na těchto stránkách slouží pouze k zajištění jejich správné funkce, neukládají žádná data pro další zpracování.