.
Úvod |  Historie |  Sport |  Kulturní dům |  Galerie |  Firmy |  Spolky |  Mapa |  Mateřská škola |  Prodejna |  Noviny |  Odpady |  Rekonstrukce III/3041
.

Obecní úřad

  Základní informace
  Popis úřadu
  Úřední deska
  Finanční hospodaření
  Zápisy ze zasedání
  Veřejné zakázky
  Vyhlášky
  Tiskopisy
  El. podatelna
  Dotační projekty
  Poskytování informací
  Ztráty a nálezy

Spolky

  Hasiči
  FC Barchovan
  T. J. Sokol
  ČZS
  ČČK
  SPOZ
  Tenisová liga 2022

Munipolis aplikace

Munipolis

Kraj Královéhradecký

znak KHK

Portál veřejné správy

logo portál veřejné správy

Jestřebí hory

logo Jestřebí hory

Království Jestřebí Hory

logo Království jestřebí hory

Televize JS

logo televize JS

Partnerská obec Trhoviště

logo Trhoviště

Kotlíkové dotace

dotace banner
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
logo CITYPORTALS.CZ
Obecní úřad Libňatov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz

FC Barchovan Libňatov sezona 2013

Aktuální podoba tabulky je ke shlédnutí zde: havlovickaliga.webnode.cz

Barchova Libňatov - TSD Trutnov
2:0, 2:0

Vyhrát poslední dva zápasy a doufat ve ztrátu úpické Pošty. Pouze v tomto případě mohl po posledním kole letošní první Havlovické ligy oslavit Libňatov možná i trochu nečekané konečné třetí místo.

Přesně tento scénář ale nastal. Barchovan tak po loňském postupu zpět do vyšší soutěže zaznamenal další historický milník, když poprvé dosáhl na stupně vítězů. Třetí místo je dosavadním maximem, dosud se Libňatov umístil maximálně na šestém místě. Za celý rok si na konto připsal celkem 13 výher, 2 remízy a 9 porážek, navíc se mohl pyšnit nejméně gólů inkasující obranou. Nejlepším střelcem oddílu se pak stal Ondřej Zvara, který se trefil dvanáctkrát.

O cenný úspěch se zasloužili tito hráči: Franta Chobotský, Petr Luštinec - Gabin Zvara, Jarouš Pich mladší, Tomáš Řičica, Martin Efler, Jarouš Pich starší, Tomáš Prouza, Martin Souček - Ivoš Teichman ml., Ondra Zvara, Láďa Vít, Martin Pich, Pepa Téra, Martin Vít, Michal Zvara, Mára Pokorný, Honza Pich, Jirka Pokorný, Adam Zelinka, Dan Souček, Tomáš Endlich, Patrik Břicháček, Pepa Vlček.

Konečná tabulka:
1. Ležák Česká Skalice - 50 bodů
2. Žernov - 48 bodů
3. Barchovan Libňatov - 41 bodů
4. Pošta Úpice - 38 bodů
5. Piškotky Doubravice - 34 bodů
6. Lavina Lhota Červený Kostelec - 24 bodů
7. TSD Trutnov - 10 bodů

Lavina Červený Kostelec - Libňatov
0:2, 4:3

Předposlední kolo letošního ročníku se odehrálo na půdě předposledního týmu tabulky. Libňatov věděl, že pokud získá všechny body, hodně se přiblíží konečnému třetímu místu. Oba zápasy se odehrály v husté mlze, brankáři na sebe přes celé hřiště skutečně neviděli.

V prvním utkání se začalo hodně opatrně. Hrálo se hlavně ve středu hřiště, a i když oba týmy měly střelecké pokusy, žádný se neujal. To se změnilo po změně stran, kdy napřáhl Ondra Zvara a otevřel skóre. Domácí prakticky neměli šanci a my jsme pak zasloužené vítězství pojistili úplně v závěru po pěkné kombinaci přihrávajícího Pepy Téry a další branku přidávajícího O. Zvary.

Druhá utkání nám v poslední době nevycházejí a i nyní se to bohužel potvrdilo. Domácí šli sice po naši chybě ve středu pole do vedení, ještě do poločasu jsme ale skóre otočili a když na začátku druhého přidal Adam Zelinka svůj druhý gól v zápase, vedli jsme 3:1. Toto vedení ale jakoby nás ale ukolébalo. Domácí snížili, nám se zranil Franta Chobotský a zaskakující Jarda Pich mladší pak inkasoval dvě branky.

Třikrát škoda. Poslední desetiminutovku jsme absolutně nezvládli. Místo pojištění výsledku jsme hráli naivně a domácí toho využili. I to je ale fotbal, ne vždy se podaří vše podle představ. Třetí místo je stále ve hře, poslední kolo rozhodne! Fanoušci jsou na něho zváni na neděli, kdy přivítáme TSD Trutnov.

Branky: O. Zvara 2, Zelinka 2, M. Souček
Sestava: Chobotský - Řičica, J. Pich ml., G. Zvara, M. Souček - M. Pich, Břicháček, O. Zvara, J. Téra, A. Zelinka, Endlich, Jan Pich, L. Vít, M. Vít

Viktoria Žernov - Barchovan Libňatov
0:4, 3:1

K utkání na trávník lídra tabulky jsme odjížděli s pokorou, zároveň zraněním poměrně zdecimování a s vědomím, že chceme soupeři oplatit prohry z našeho hřiště. Body jsme ale potřebovali i k tomu, abychom se udrželi ve hře o nejlepší trojici.

V prvním utkání jsme byli jasně lepší a dostali jsme se do tříbrankového vedení už v prvním poločase. Měli jsme další šance, jasně více ze hry a kontrolovali jsme výsledek. Premiérovou letošní branku vsítili i Gabin Zvara s Adamem Zelinkou. Naprosto zasloužená výhra podpořená skvělou hrou v útoku i obraně.

Po hladkém průběhu úvodního dějství jsme i druhý zápas chtěli vyhrát. Dostali jsme se do vedení, ale další šance jsme neproměnili. Domácí nás za to potrestali těsně před poločasovým hvizdem. Po změně stran jsme neustále bušili do soupeřovy obrany, ale kvůli nepřesné koncovce a dvěma obranným chybám jsme dost nešťastně prohráli.

Škoda ukvapenosti v zakončení ve druhém zápase, mohli jsme odjet s plným počtem bodů. Před utkáním bychom ale i tři brali. Ze čtvrtého místa se stále držíme na dostřel historickému umístění mezi nejlepší trojicí. Rozhodnou poslední dvě kola, která hrajeme na hřišti Červeného Kostelce a doma proti poslednímu týmu tabulky TSD Trutnov.

Branky: O. Zvara 2, J. Téra, G. Zvara, Zelinka
Sestava: Chobotský - G. Zvara, Řičica, J. Pich ml. - Endlich, Téra, O. Zvara, Zelinka, M. Pich, J. Pokorný, M. Vít

Piškotky Doubravice - Barchovan Libňatov
1:5, 0:1

Po týdenní pauze se Libňatov vydal netradičně v sobotu na utkání s několikanásobným vítězem první havlovické ligy. Věděli jsme, že pokud dokážeme bodovat se soupeřem tabulkově nepříliš vzdáleným, přiblížíme se hodně k záchraně.

První utkání patřilo jasně nám. V úvodních deseti minutách jsme nasázeli čtyři branky a jasně jsme mířili za vítězstvím. Hráli jsme soustředěně a byli jasně lepší. Po změně stran domácí sice korigovali na 1:4, ale poslední slovo měl opět Barchovan. Získali jsme poklidné a zasloužené vítězství, domácí další naše šance přežili se štěstím.

Druhý zápas už byl o poznání vyrovnanější. Doubravice hrály soustředěně, obrana na obou stranách fungovala bezchybně, a tak po bezbrankovém prvním poločase bylo jasné, že rozhodne první gól. Domácí hráli dobře, ale pozorná defenziva Libňatova dávala šanci na úspěch. Po několika šancích na obou stranách se nakonec ujala jediná akce. Rozjel ji Ondra Zvara, přihrával Martin Pich a do sítě zkušeně míč namířil Pepa Téra! A když jsme pak přežili i akci v posledních vteřinách, kdy míč z brankové čáry odvracela až obrana, mohla jsme slavit druhou výhru a další tři body!

A celkového hodnocení? Jednoznačně euforie. O šesti bodech se nám v minulých letech na horké doubravické půdě mohlo tak leda zdát. Tentokrát jsme ale hráli výborně a díky zaslouženým šesti bodům jsme jasně zachráněni. Navíc jsme zůstali i ve hře o medailové pozice, což je další lákadlo. Další zápas hrajeme v neděli 6. října na hřišti vedoucího týmu soutěže Žernova!

Branky: J. Téra 2, J. Pich 2, M. Pich, O. Zvara
Sestava: Chobotský - G. Zvara, Řičica, J. Pich ml. - J. Téra, M. Pich, M. Pokorný, Břicháček, M. Vít, Endlich, Zelinka, O. Zvara.

Barchovan Libňatov - Ležák Česká Skalice
3:2, 0:3

V propršeném dopoledni jsme 15. září přivítali dlouhodobě jeden z nejlepší týmů Havlovické ligy. Sestava se tentokrát ustálila, a dostatek střídající hráčů dával šanci na bodový zisk.

První zápas nám bodově i herně vyšel. Soupeř šel sice díky uhádanému "technickému gólu" po ruce ve vápně do vedení, ale Libňatovu se podařilo do půle srovnat a po změně stran díky soustředěnému výkonu vývoj obrátit. Dvakrát se pohotově prosadil dobře hrající Ondra Zvara a hostům tak nepomohlo ani závěrečné snížení.

Vítězství nás ale asi příliš ukolébalo. Hra postrádala v druhém utkání na nápaditosti a Ležák dokázal trestat i drobné chyby v obraně. Libňatováci byli naopak ve hře dopředu takřka bezzubí, hostujícího brankáře příliš neohrožovali, i proto, že střely postrádaly na přesnosti.

Celkově je to opět zasloužená dělba bodů. Zápasy se místy zbytečně vyhrocovaly, ale se třemi body musí být obě strany spokojené. Libňatov po první výhře zaspal, hosté hráli výborně takticky a prakticky nás nepustili do šance.

Příští týden máme volný los, následně výjimečně v sobotu 28. září cestujeme na hřiště Doubravic. O den později pak bude sehráno utkání mezi svobodnými a ženatými v rámci posvícenského zápasu. Tímto na zápas zveme všechny hráče i fanoušky, hrát se začíná ve 14 hodin!

Branky: O. Zvara 2, J. Pich ml.
Sestava: Chobotský - G. Zvara, J. Pich ml., Řičica - O. Zvara, M. Pich, Téra, Břicháček, Endlich, Zelinka, L. Vít, M. Vít, Teichman, D. Souček.

Pošta Úpice - Barchovan Libňatov
2:5, 2:1

První zápas druhé poloviny 1. Havlovické Tropical ligy jsme odjeli odehrát na horkou půdu vedoucího týmu soutěže z Úpice v neděli 8. září. Bohužel jsme před utkáním dávali horko těžko dohromady sestavu, ale ani tradiční rival tentokrát nebyl v plné síle. Do branky Libňatova se poprvé postavil Petr Luštinec z Havlovic, který po oba zápasy podával výborný výkon a ve svých čtrnácti letech byl velkou oporou týmu.

Úvodní zápas jsme začali náramně. Žlutočerných bylo plné hřiště a díky ukázkovým trefám Martina Picha a Ondry Zvary jsme vedli 2:0. Pak sice soupeř velmi šťastně snížil, ale hned z rozehrání tým uklidnila akce bratří Pichů, po níž jsme vedli 3:1. Ve druhé půli jsme si výsledek pohlídali, přidali další trefy a zaslouženě si došli pro důležité a překvapivé tři body.

Odveta už byla o poznání vyrovnanější. Pošťáci se ujali vedení gólem zkušeného divizního hráče Martina Kejzlara a ve zbytku dvacetiminutovky měli navrch. Oba týmy si vypracovaly další šance, ale buď zrazovala koncovka nebo konstrukce branek. Pošta nakonec vedení navýšila na 2:0 a na její výhře už nezměnila nic ani závěrečná libňatovská korekce.

Celkově se dá říct, že utkání body rozdělilo spravedlivě. V prvním zápase jsme byli lepší, ve druhém měl navrch soupeř. Litovat tentokrát můžeme jen úzkého kádru, protože absencí se sešlo opravdu příliš.

Branky: M. Pich 2, O. Zvara, Téra, D. Souček, J. Pich ml.
Sestava: Luštinec - J. Pich ml., G. Zvara, Řičica - M. Pich, O. Zvara, Téra, D. Souček, Jan Pich.

Barchovan Libňatov - Viktoria Žernov
3:7, 2:3

V pátek 28. června se na našem hřišti dohrávalo odložené utkání 5. kola. Přijel Žernov, který měl stejně bodů jako my. Hrálo se o průběžné druhé místo.

Hosté dorazili s velmi silným mladým týmem. Od začátku se hrál vyrovnaný fotbal, ale Libňatováci si vybírali kupu smůly. Individuální chyby žernovští střelci i s trochou štěstí trestali a v poločase vedli už 4:0. Ve druhé půli jsme stahovali, ale výhra nakonec zůstala soupeři.

Druhé utkání už bylo vyrovnané zcela. Hosté šli vždy do vedení, my jsme ale vždy vyrovnali. Tečka, která asi nejvíc dokumentuje libňatovské trápení pak přišla v poslední vteřině. Centrovaný míč si srazil do vlastní sítě nešťastně Martin Souček a hosté si tak odvezli druhou výhru.

Smůla podtrhnutá navíc kupou zranění. Hosté mají dobrý tým. Po polovině ročníku jsme na čtvrtém místě, tabulka je ale neuvěřitelně vyrovnaná.

Výsledky lze najít na www.havlovickaliga.webnode.cz

Branky: Břicháček 2, J. Pich ml., L. Vít, O. Zvara.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., G. Zvara, M. Souček - O. Zvara, Břicháček, Téra, L. Vít, Endlich, M. Pokorný, Zelinka, J. Vlček.

PODPOŘTE FOTBALISTY NA TURNAJI HAPO

Hráči Barchovanu Libňatov o víkendu dosáhli na jeden z historických výsledků. V sousedních Havlovicích obsadili 3. místo na Ligovém poháru, což jim stačilo k postupu mezi nejlepších osm celků populárního turnaje HAPO. Ve finálovém klání se tak v neděli 30. června utkají s protivníky z různých koutů České republiky. Pro místní fotbalisty budou všechny zápasy velkým svátkem, protože se střetnou také s hráči, kteří působí v profesionálních či poloprofesionálních soutěžích v České republice.

Tímto bychom tedy, my hráči, chtěli vyzvat všechny fanoušky a fanynky, aby nás přijeli do sportovního areálu v sousední obci podpořit nejen účastí, ale také svými hlasivkami. Rozhodně budeme rádi za každé povzbuzování, které bude v přetěžkých zápasech velkou motivací. Turnaj odstartuje úvodním zápasem v 9 hodin!

Výsledky Ligového poháru

Ligový pohár se jako součást turnaje HAPO hrál úplně poprvé. Mužstva, která hrají I. nebo II. Havlovickou Tropical ligu, se utkala o dvě volná místa na závěrečné klání.

Libňatov prošel základní skupinou se třemi výhrami a jednou drtivou porážkou s výrazně posilněným českoskalickým Ležákem. To mu stačilo k postupu do semifinále, kde však vyrovnané utkání proti soupeři z Doubravic nezvládl. Právě doubravické Piškotky se ale následně účastnického místa na HAPU vzdali, protože v jejich obci probíhají v tomto termínu fotbalové oslavy, a tak byl postup připraven pro vítěze utkání o pomyslný bronz. V něm po kolektivním výkon hráči Barchovanu zvítězili díky šťastné brance ze závěru zápasu a dokonali tak velmi nečekaný postup na finálový turnaj poháru HAPO.

VÝSLEDKY
Základní skupina: Libňatov - Hořičky 2:0 (Branky: O. Zvara, Téra), - Nový Ples 1:0 (Josef Téra), - Ležák Česká Skalice 0:7, - El Ninos Trutnov 4:0 (Téra, Břicháček, Zelinka, M. Pokorný).
Semifinále: Libňatov - Doubravice 1:4 (Branka: M. Pokorný)
Utkání o 3. místo: Libňatov - AS Roma Trutnov 1:0 (Branka: J. Pich ml.)

Sestava Libňatova: Chobotský - M. Efler, J. Pich ml., Prouza - M. Pokorný, O. Zvara, Endlich, J. Vlček, Břicháček, J. Pokorný, Zelinka, Josef Téra, Jakub Téra, Jan Pich.

Barchovan Libňatov - Lavina Červený Kostelec
3:2, 5:1

Po výpadku proti týmu z Trutnova jsme nyní chtěli naplno zabrat. Věděli jsme, že i soupeř šel za poslední roky výsledkově nahoru, v tabulce byl navíc před námi. Pokud jsme ale nechtěli propadnout mezi bodově slabší celky, nezbývalo nic jiného, než vyhrát.

Úvodní utkání bylo zcela vyrovnané. Hosté spoléhali na hru vysokého a technického útočníka, který Libňatovu tropil po celou dobu veké problémy. Do vedení nás poslal Jarda Pich, který brankáře hostí doslova procedil na druhý pokus. Hned za půl minuty si ale stejný hráč vstřelil výstavního vlastence, a tak půle skončila nerozhodně. Po změně stran se dál pokračovalo ve vyrovnaném rytmu. Barchovan šel do vedení gólem M. Pokorného, ale šikovná dvojice Laviny za chvíli dokonale vyšachovala naši obranu a srovnala. Dvě minuty před koncem však natáhl Martin Pich a svou první trefou v sezoně urval Libňatovu dva body navíc!

Druhé utkání načal skvěle Ondra Zvara. Hráč, který se dosud také netrefil ani jednou, skóroval třikrát a hlavní měrou přispěl k plném zisku šesti bodů. Hosté snížili, ale když pak přidal další dva góly Martin Souček, bylo rozhodnuto.

Vydřené body. Lavina nebyla o nic horším mužstvem, ale oba zápasy jsme vyhráli díky bojovnosti a týmové hře. Pro hosty je možná kruté, že odjeli bez bodu. Ve vyrovnané tabulce se nyní držíme mezi nejlepší čtveřicí. Skvělou zprávou je i fakt, že se probudili dosud mlčící kanonýři.

Nyní nás v sobotu dopoledne 22. května čeká turnaj v Havlovicích, za čtrnáct dní pak dohrávka na hřišti Žernova.

Branky: O. Zvara 3, M. Souček 2, M. Pokorný, J. Pich ml., M. Pich.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., Řičica, Efler, G. Zvara - O. Zvara, M. Pokorný, M. Pich, M. Souček, Zelinka, J. Pokorný, M. Zvara.

TSD Trutnov - Barchovan Libňatov
1:1, 3:2

Po čtrnáctidenní pauze zaviněné volným losem a nepřízní počasí jsme hráli na hřišti v Bohuslavicích s posledním celkem 1. ligy. Hrálo se na prostorném hřišti a zatímco naše střídačka byla plná, hostující poloprázdná. To nám dávalo víru v zisk bodů.

V prvním zápase se hrál vyrovnaný fotbal. V úvodu jsme byli lepší a dokázali jsme skórovat Honzou Pichem, který z blízka dopravil míč do sítě. Pak ale převzali iniciativu Trutnováci a zaslouženě vyrovnali. Několik dalších šancí na obou stranách skončilo neúspěchem, a tak se body asi zaslouženě dělily.

Do odvety jsme pak vstoupili lépe. Domácí už byli hodně unavení a prakticky jen bránili. V první dvacetiminutovce jsme zahodil cca pět velkých příležitostí, což TSD Trutnov potrestal a v poločase vedl. Po přestávce navýšil na 2:0 a vypadalo to s námi zle. Jarda Pich sice pak snížil hlavou po rohu Vlčka, ale jediný domácí útočník tropil naši obraně velké problémy a z rychlého brejku vrátil dvoubrankový náskok na stranu soupeře. Závěrečné snížení M. Pokorného už body přinést nemohlo.

Jasná ztráta. Druhé utkání jsme prostě měli vyhrát.

Branky: Jan Pich, Jar. Pich ml., M. Pokorný.
Sestava: Chobotský - G. Zvara, Prouza, Efler, Řičica, M. Souček - M. Pich, M. Pokorný, Zelinka, Endlich, O. Zvara, J. Pich ml., J. Vlček, Jan Pich, L. Vít.

Barchovan Libňatov - Piškotky Doubravice
2:0, 2:2

Ve třetím dvojkole letošní sezony jsme po týdnu volna přivítali hráče z Doubravic. Ti byli před zápasem jasným favoritem, ale na pentagon dorazili s jediným náhradníkem, a tak jsme se chtěli porvat o dvě vítězství. Hosté ale představili houževnatý tým.

V prvním utkání jsme měli jasně navrch. Už v prvé půli jsme zahodili velké kvantum šancí, přesto jsme se ujali těsného vedení. Hosté bránili, vyráželi k občasným útokům, které ale pochytal Chobotský mezi tyčemi. Pojistka pak padla těsně před koncem. Získali jsme zaslouženou výhru a cenné tři body.

Vstup do odvetného střetnutí se nám ale nepovedl. Špatný pohyb, takřka nijaká kombinace a kolektivní chyby v souhře zapříčinily dvoubrankové vedení soupeře. Po změně stran jsme ale přidali, dokázali jsme brzy vyrovnat a měli dost času vstřelit vítěznou branku. Soupeř už fyzicky mlel z posledního, ale gól už nakonec nepadl. Nutno poznamenat, že šance byly v závěru na obou stranách.

Celkově panuje spíše zklamání. Před utkáním bychom čtyři body určitě brali, nyní víme, že jsme spíš ztratili. Rezervy jsou zatím vidět, po jejich odstranění budeme ještě silnější.

Příští neděli hrajeme na hřišti rozjeté Viktorie Žernov.

Branky: J. Pich ml. 2, Téra, M. Pokorný.
Sestava: Chobotský - G. Zvara, J. Pich ml., T. Prouza, Efler, Řičica - M. Pich, O. Zvara, L. Vít, Téra, Teichman, M. Souček, M. Pokorný, Zelinka, Endlich. Připraveni: D. Souček, Jan Pich, M. Zvara, M. Vít.

Svobodní - Ženatí
8:4, 1:9

Pouťové utkání jsme tentokrát odehráli 24. května. Za nepříliš vlídného počasí se sešly početné týmy, které tentokrát nešetřily se střeleckou municí. V prvním utkání se svobodní ujali rychlého tříbrankového vedení, které si po celý zápas udržovali. V odvetě hrané na 2x20 minut měli pak jasně navrch "ženáči". Ti vylepšili kanonýrské mušky a už v poločase vedli o pět branek. Chybující svobodní rozjeté mašině nestačili a nakonec byli rádi, že nedostali potupnou "desítku".

Ležák Česká Skalice - Barchovan Libňatov
3:1, 0:1

Další fotbalové utkání nás čekalo na hřišti asi největšího favorita soutěže a tradičního účastníka Havlovické ligy. Libňatov odjel k zápasům v historicky nejpočetnější sestavě - připraveno bylo přesně 20 hráčů, což povzbuzovalo sebevědomí! Velmi podmáčený terén po celou dobu komplikoval hru obou mužstev, ale domácí výběr byl přece jen aktivnější a kombinačně zdatnější. Ležák šel v první půlce úvodního zápasu do vedení po perfektní souhře, když vyšachoval celou obranu hostů. Na další branku se hodně dlouho čekalo. Ve druhém poločase ale domácí vítězství potvrdili a nezkomplikovalo jim ho ani snížení M. Pokorného. Zasloužené vítězství České Skalice.

Druhý zápas pak byl ze strany Libňatova herní lepší. Bojovnost, kolektivní výkon a pozorná obrana celého týmu přispěly ke kvalitnímu zápasu. Ten se začal hýbat až po změně stran. Nejprve nevyužil Ležák velkou příležitost, pak už šance přibývaly na straně Libňatova. Několikrát měl ale špatně seřízenou mušku, a tak rozhodla až akce přihrávajícího J. Picha a levou nohou zakončujícího Pepy Téry tři minuty před koncem.

Proti silnému sokovi jsme získali velmi cenné tři body a potvrdili tím úspěšný vstup do první ligy. V prvním zápase naše hra postrádala rytmus a organizaci, ale ve druhém jsme byli často i lepší. Perfektní výkon předvedl Martin Souček, který stihl nejen bránit, ale i podporovat útočné manévry, "muziku" ve středu hřiště pak tvrdil Ivoš Teichman. První zápas si za Libňatov zahrál úpický Patrik Břicháček.

Branky: M. Pokorný, Téra
Sestava: Chobotský - G. Zvara, J. Pich ml., M. Souček, Efler, Řičica, T. Prouza - O. Zvara, M. Pich, Téra, M. Pokorný, Břicháček, Zelinka, Teichman, M. Vít . Připraveni: M. Zvara, J. Pokorný, Endlich, L. Vít, J. Pich st.

Barchovan Libňatov - Pošta Úpice
1:2, 3:1

Po zimní přestávce, kdy jsme se k tréninkům každou neděli scházeli v havlovické tělocvičně, začala o víkendu i libňatovským fotbalistům 1. Havlovická liga v malé kopané. Úvodní utkání po postupu nás čekalo na domácí půdě na velmi těžkém podmáčeném terénu. Jednalo se o souboj loňských vítězů - Libňatov (1. místo ve 2. lize) přivítal úpickou Poštu (1. místo v 1. lize).

V první květnovou neděli se hrál v Libňatově vyrovnaný fotbal. Hru hostů režíroval Standa "Sanča" Horák, my jsme se naopak dlouho nemohli dostat do tempa. Pošta šla hned v úvodu do vedení, když chybu Jardy Picha mladšího potrestal právě Horák. Po změně stran přidali hráči z Úpice druhý gól a Libňatov stačil už jen šťastně snížit.

Druhý zápas měl takřka podobný obraz. Nad útočníky dominovaly výkony obou brankářů, a tak příliš branek nepadlo. První vsítil Marek Pokorný po chybě hostujícího gólmana. Soupeř pak sice dokázal vyrovnat po přečíslení obrany, ale ještě do poločasu vrátil Libňatovu vedení Téra. V poslední dvacetiminutovce se střídaly velké šance na obou stranách, často zvonily tyče. Gól ale padl už jen jeden. M. Pokorný zůstal sám před brankou a bylo rozhodnuto.

Celkově je dělba bodů spravedlivá. Jako outsideři jsme získali cenné tři body s loňským vítězem, v herních činnostech je ale logicky co zlepšovat. Tradičně velmi dobře zachytal Franta Chobotský, v obraně prokázal navrátilec Martin Efler, že bude velkou posilou.

Příští neděli se představíme na hřišti Ležáku Česká Skalice. Hraje se tradičně od 10 hodin.

Branky: M. Pokorný 2, Téra, J. Pich ml.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., G. Zvara, Efler, M. Souček - O. Zvara, M. Pich, Téra, M. Pokorný, Zelinka, Endlich, M. Vít, M. Zvara, J. Pokorný, D. Souček

Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Starší zápasy rok 2009 a starší
mini mapa
Plánované akce

sobota 28.5.2022 od 17:00 hod
Zahrádkářské posezení
u altánu na dolejším konci
o občerstvení je postaráno
pořádá ČZS v Libňatově
plakát zde >>>

sobota 11.6.2022 od 8:30 hod
Jarní turnaj ve stolním tenise
pro obyvatele Libňatova
a účastníky čtvrtečních treninků
Kulturní dům
T.J. Sokol Libňatov
plakát zde>>>


--- Vložení akce ---
--- Archiv ---
Fotogalerie

náhledové foto
Den matek a rodiny

náhledové foto
Den Země v Libňatově

náhledové foto
Rekostrukce komunikací

Všechny galerie
Pro zasílání novinek
nás kontaktujte emailem
zrušit zasílání

©MS & design: LS    
Cookies na těchto stránkách slouží pouze k zajištění jejich správné funkce, neukládají žádná data pro další zpracování.