.
Úvod |  Historie |  Sport |  Kulturní dům |  Galerie |  Firmy |  Spolky |  Mapa |  Mateřská škola |  Prodejna |  Noviny |  Odpady |  Rekonstrukce III/3041
.

Obecní úřad

  Základní informace
  Popis úřadu
  Úřední deska
  Finanční hospodaření
  Zápisy ze zasedání
  Veřejné zakázky
  Vyhlášky
  Tiskopisy
  El. podatelna
  Dotační projekty
  Poskytování informací
  Ztráty a nálezy

Spolky

  Hasiči
  FC Barchovan
  T. J. Sokol
  ČZS
  ČČK
  SPOZ
  Tenisová liga 2022

Munipolis aplikace

Munipolis

Kraj Královéhradecký

znak KHK

Portál veřejné správy

logo portál veřejné správy

Jestřebí hory

logo Jestřebí hory

Království Jestřebí Hory

logo Království jestřebí hory

Televize JS

logo televize JS

Partnerská obec Trhoviště

logo Trhoviště

Kotlíkové dotace

dotace banner
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
logo CITYPORTALS.CZ
Obecní úřad Libňatov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz

FC Barchovan Libňatov sezona 2014

Aktuální podoba tabulky je ke shlédnutí zde: havlovickaliga.webnode.cz

Barchovan Libňatov - Roma Trutnov
3:1 a 5:1

Poslední utkání letošní sezony odehrál Libňatov na domácím hřišti proti nováčkovi soutěže. V případě dvou výher bychom měli zajištěnu obhajobu třetího místa, s tímto cílem jsme do zápasů vstoupili.

První duel jsme rozehráli dobře, hned na začátku nás poslal do vedení Ondra Zvara, který při úniku zachoval chladnou hlavu a pohodlně otevřel skóre. Další minuty byly vyrovnané, hosté vyrovnali po kiksu Jardy Picha mladšího. Ve druhé půli se šance znovu střídaly na obou stranách. Libňatovu vrátil vedení krásnou střelou levou nohou Marek Pokorný a když jsme následně přidali další gól, získali jsme důležité tři body.

Úvod druhého zápasu patřil Libňatovu. Dostal se do dvoubrankového vedení, hosté ale těsně před poločasem snížili. Ač nakonec výsledek 5:1 zní jednoznačně, dění na hřišti bylo vyrovnané. Libňatov držel nad vodou Franta Chobotský, a tak zatímco hosté výsledek nezdramatizovali, Barchovan si došel pro další výhru. Po zápase tak mohl vesele oslavit úspěšnou sezonu. S největší pravděpodobností celkově obsadíme třetí místo, čeká se však ještě na výsledky z odložených utkání.

Branky: M. Pokorný 2, M. Pich 2, O. Zvara, J. Vlček, M. Souček, J. Téra.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., Řičica, M. Souček - L. Vít, M. Pich, J. Téra, A. Zelinka, T. Endlich, M. Pokorný, O. Zvara. Trenéři: G. Zvara a M. Zvara. Rozhodčí: J. Pich st.

Ležák Česká Skalice - Barchovan Libňatov
2:2 a 3:1

Předposlední kolo 1. Havlovické ligy nás čekalo na půdě obhájce, kterému jsme chtěli vrátit domácí neúspěchy. Šlo navíc o souboj o průběžné první místo v tabulce, což si oba týmy náležitě uvědomovaly.

Začátek dvojzápasu měli lepší domácí. Vlétli na Libňatov jako uragán a rychle se ujali vedení. Postupně jsme však přebrali otěže hry a těsně před poločasem jsme i zaslouženě vyrovnali díky trestnému kopu Marka Pokorného. Ve druhé půli jsme se dokonce dostali do vedení a dál jsme tlačili. Naše střely však ve dvou případech zastavila jen tyč, další střely pak mířily mimo branku, a tak domácí těsně před koncem srovnali.

Druhý zápas jsme začali velmi špatně. Kupili jsme chyby na všech frontách a Ležák znovu vedl. Libňatov hrál dobře, dostával se do šancí, ale jejich neproměňování nás stálo lepší výsledek. Ležák druhý zápas vyhrál a nakročil k obhajobě prvního místa. Pro nás je zisk bodu trochu málo, herně jsme za domácími nijak nezaostali.

Poslední zápas sehrajeme v neděli od 10:00 hodin na domácím hřišti. Proti týmu Roma Trutnov budeme bojovat o konečně umístění "na bedně", a tak zveme na závěrečná utkání sezony všechny fanoušky!

Branky: M. Pokorný 2, M. Pich
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., T. Prouza, Řičica, M. Souček - M. Pich, O. Zvara, J. Téra, M. Pokorný, Endlich, Zelinka, M. Vít, L. Vít. Trenérské duo G. Zvara a M. Zvara.

Ženatí - Svobodní
3:4, 5:1

V pátek 26. září byly sehrány tradiční posvícenské souboje mezi svobodnými a ženatými. Na hřiště si tentokrát našlo cestu hned 23 fotbalistů, za což jsou organizátoři velmi rádi, stejně jako za podporu všech přihlížejících a fandících. Výsledkově utkání dopadla podobně jako v předchozích případech z poslední doby. První zápas těsně vyhráli svobodní, "ženáči" jim to ale v odvetě vrátili i s úroky.

Svobodní: J. Vlček - D. Souček, A. Zelinka, O. Zvara, M. Pich, M. Pokorný, J. Resler, J. Pich ml., M. Souček, V. Novotný, M. Rejdák.
Ženatí: F. Chobotský - J. Balcar, J. Pich st., S. Friebel, M. Vít, T. Prouza, L. Vít, T. Řičica, S. Teichman, T. Endlich, J. Téra, G. Zvara.

Pár fotografií zde: Jarda Pich fotoalbum

Lavina Lhota Červený Kostelec - Barchovan Libňatov
1:2 a 0:7

Prakticky v plné síle jsme odjeli k dalšímu kolu na hřiště vedoucího týmu. Na Bohdašíně jsme tentokrát odehráli dva velmi dobré zápasy, v nichž jsme zaslouženě získali plných šest bodů.

První utkání bylo vyrovnanější. Barchovan se dostal v průběhu prvního poločasu do dvoubrankového vedení, kýžený třetí uklidňovací gól jsme ale nepřidali. Soupeř naopak dvě minuty před koncem snížil. Drama však Libňatováci ustáli a vyhráli 2:1.

Druhé utkání jsme začali výborně. Kombinovali jsme a drželi Kostelec před jeho brankou. Střely však likvidoval domácí brankář společně s obětavou obranou. První gól přišel až těsně před poločasem, když střelu Martina Picha šikovně tečoval Adam Zelinka. Po změně stran už jsme spustili gólovou přestřelku. Na jejím konci se zrodily jedna z nejvyšších výher a první čisté konto!

Celý tým předvedl výborný obětavý a bojovný výkon.

Po týdnu volna, který v pátek vyplníme posvícenským zápasem, nás čekají dvě poslední kola na hřišti Ležáku Česká Skalice a doma s týmem AS Roma Trutnov. Ve hře je stále umístění na stupních vítězů.

Branky: O. Zvara 2, M. Pich 2, M. Pokorný 2, J. Téra, M. Vít, A. Zelinka.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., Řičica, M. Souček, T. Prouza - O. Zvara, Zelinka, M. Pokorný, M. Pich, J. Téra, M. Vít, L. Vít, Endlich. Trenéři J. Pich st. a G. Zvara a fandící Jirka Řezníček.

Libňatov - TSD Trutnov
7:1 a 5:5

Dvojzápas 7. kola proti beznadějně poslednímu celku tabulky jsme chtěli komplet ovládnout. Úplně podle představ nám ale vyšel jen první poločas. V něm jsme nerozhýbaným domácích vstřelili šest gólů, a tak bylo prakticky rozhodnuto o vítězi prvního utkání.

V dalším průběhu jsme ale byli jakoby ukolébaní. Hosté začali trestat chyby libňatovského týmu a vlastně celý druhý zápas vedli. Po brankové sérii Trutnova ve druhém poločase jsme prohrávali už 2:5, nakonec jsme ale utkání, stejně jako v předchozím týdnu na Žernově, dovedli alespoň k remíze.

Získali jsme čtyři body, ztráta dvou ale mrzí. Jsme však rádi, že nám při absencích v obraně po delší době pomohl Martin Efler. Hráčem zápasu se stal Tomáš Řičica, který poctivý výkon v obraně korunoval v prvním utkání kuriózním gólem přes celé hřiště!

Branky: Téra 4, O. Zvara 2, M. Pich 2, J. Vlček, T. Řičica, Endlich, vlastní.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., T. Řičica, M. Efler - M. Pich, O. Zvara, Téra, Zelinka, Endlich, L. Vít, M. Vít, J. Vlček, M. Pokorný.
Trenéři: Gabin Zvara a Jirka Pokorný
Sudí: Jarda Pich starší.

Žernov - Barchovan Libňatov
2:1 a 5:5

Úvodní dvojzápas, kterým jsme začali odvetnou polovinu soutěže, nám příliš nevyšel. V nekompletní sestavě jsme přitom nezačali špatně. V prvním poločase jsme měli více ze hry, i když větší šance si paradoxně vypracoval soupeř, ani on se však přes Frantu Chobotského neprosadil. Na začátku druhé půle prvního zápasu se domácí ujali vedení, naštěstí si Žernov po rohovém kopu Pepy Téry vsítil vlastence, a tak zápas po neproměněných velkých šancích na obou stranách mířil k remíze. V poslední minutě ale Jarda Pich mladší vytvořil hrubku na polovině hřiště a domácí po rychlé akci strhli vedení na svou stranu.

Druhý zápas začal jako z hororu. I když Libňatov útočil, góly padaly jen do jeho sítě. V poločase jsme po špatném výkonu v obraně prohrávali už 0:3 a vyhlídky na body byly mizivé. Po změně stran jsme ale začali konečně střílet góly namísto trefování tyčí a brankáře a strhla se pořádná přestřelka. V ní jsme nakonec po srdnatém výkonu vybojovali alespoň bod.

Branky: M. Pich 2, J. Pich, T. Prouza, O. Zvara, vlastní.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., T. Prouza, M. Souček, T. Řičica - M. Pich, J. Téra, M. Vít, O. Zvara. Trenéři: G. Zvara, J. Pich st. a věrný fanoušek Jirka Řezníček.

Ligový pohár 2014

V sobotu 21. června jsme sehráli v Havlovicích další ročník Ligového turnaje, v němž jsme mezi účastníky dlouhodobých havlovických soutěží obhajovali loňské třetí místo. Bohužel jsme dávali horko těžko dohromady sestavu, ze které z různých důvodů vypadla řada opor. A tak nám vypomohli Dominik Honzera a Vítězslav Prouza ze Rtyně, kteří se stali platnými členy sestavy.

I s nimi Barchovan prožil velmi vydařené odpoledne. Ve skupině si postupně poradil s Nemojovem (1:0), Ležákem Česká Skalice (3:1) a Viktorií Žernov B (4:0). Díky prvnímu místu jsme tak měli zaručen postup vyřazovacích zápasů a bojů o místa na pomyslných stupních vítězů.

V semifinále Libňatov neměl problém porazit El-Niňos Trutnov a po výsledku 2:0 postoupil do finále. Do něho po velmi dramatické výhře nad Žernovem postoupili i hráči Ležáku. Barchovan v závěrečném utkání turnaje předvedl suverénní výkon, nad soupeřem z České Skalice zvítězil v poměru 3:0 a zaslouženě se radoval ze zisku ligového poháru a postupu do finálového dne turnaje HAPO. Na něm se tak 29. června představí podruhé v řadě! Kromě toho by se měl díky prvnímu místu v roce 2015 zúčastnit Poháru vítězů poháru v Litomyšli, kde budou jeho soupeři týmy z celé České republiky!

VÝSLEDKY:
Základní skupina: Libňatov - Nemojov 1:0 (Branka: Teichman), Libňatov - Ležák Česká Skalice 3:1 (branky: V. Prouza 2, Teichman), Libňatov - Viktoria Žernov B 4:0 (Josef Téra 2, M. Vít, V. Prouza)
Semifinále: Libňatov - El-Niňos Trutnov 2:0 (Rada, M. Vít)
Finále: Libňatov - Ležák Česká Skalice 3:0 (V. Prouza, Rada, M. Pokorný)

Sestava Libňatova: Chobotský - M. Pich, J. Pich ml., T. Prouza, Honzera - V. Prouza, Josef Téra, Jakub Téra, Rada, M. Vít, Teichman, Pokorný.

AS Róma Trutnov - Barchovan Libňatov
1:3 a 7:1

Poslední kolo jarní části první ligy nás zaválo na umělý povrch trutnovského nováčka. Cestovali jsme hodně oslabeni, odvezli jsme si tři cenné body.

První zápas jsme nezačali dobře, protože jsme rychle prohrávali. Pak se ale hráči semkli a soupeře přehrávali. Ještě do poločasu jsme stačili vyrovnat a ve druhém jsme po bezchybném výkon urvali tři body. Navíc jsme během utkání nastřelili ve třech velkých šancí tyče. Zasloužená výhra.

Obě utkání byla velmi vyrovnaná. Po bezgólovém úvodním dějství odvety jsme ve druhém ale totálně propadli. V začátku jsme neproměnili dvě velké šance, což Trutnov potrestal. Domácí tým vstřelil rychle úvodní dvě branky a postupně skóre navyšoval. Nám se hra rozpadla, a tak si výhru připsala AS Roma.

Asi spravedlivé. Pro nás je vysoká porážka ve druhém zápase hodně krutá, ale nevyvarovali jsme se chyb, které domácí tvrdě trestali. Na netradičním povrchu jsme ale uhájili druhé místo po polovině soutěže.

Branky: O. Zvara, M. Pich, Téra, Pokorný.
Sestava: J. Pich ml. - Řičica, T. Prouza, M. Souček - M. Pich, Pokorný, Téra, Zelinka, O. Zvara. Trenéři: G. Zvara, J. Pich st.

Barchovan Libňatov - Ležák Česká Skalice
1:3 a 1:3

Přímý nedělní souboj o první místo Libňatovu nevyšel. Obhájce titulu přijel v silné sestavě, která si odvezla všech šest bodů.

První zápas jsme začali vlažně. Než jsme se stačili dostat do tempa, prohrávali jsme 0:2 a znovu jsme museli dohánět manko. Před poločasem snížil Martin Pich a vykřesal naději. Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, leč do šancí se Libňatov příliš nedostával. Utkání rozhodla šikovná patička hostujícího hráče, kterou stanovil konečný stav.

Začátek druhého zápasu nám vyšel. V první půli jsme poctivým bráněním a pozornou hrou nedovolovali soupeři dostávat se do šancí, po krásné akci Martina Víta a zakončujícího Marka Pokorného jsme naopak šli do vedení. To jsme ale po přestávce ztratili. Ležák zformoval hru, začal hrát nápaditě a Libňatov nestíhal. Výsledkem bylo totožné skóre.

Ležák byl lepší. Nás může mrzet vlažný start do prvního zápasu, nedůslednosti při obsazování a prakticky nulová střelba. V neděli 15. června si musíme napravit reputaci na hřišti nováčka soutěže AS Roman Trutnov. Zde zakončíme první polovinu soutěže, v případě bodového zisku můžeme dál myslet na průběžné druhé místo, což je velkou motivací!

Branky: M. Pich, M. Pokorný.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., T. Prouza, Řičica - O. Zvara, Zelinka, M. Pich, M. Vít, Téra, M. Pokorný, D. Souček. Trenéři: J. Pokorný, G. Zvara, Endlich, Jan Pich. Rozhodčí: J. Pich st.

Libňatov - Lavina Červený Kostelec
4:4, 8:2

Třetí kolo první ligy na naše hřiště zaválo dobře známého soka z Červeného Kostelce. Soupeř se v posledních letech výsledkově také výrazně zlepšil, a tak se očekávalo vyrovnané utkání.

Do vedení šla v prvním zápase trochu š»astně Lavina. Po celý zápas byl ale jasně lepší Libňatov, dlouho však narážel na výborně chytajícího kosteleckého brankáře. Vyrovnání přišlo až po změně stran, ale následné série chyb a neomylná koncovka Laviny vypracovaly soupeři tříbrankové vedení 4:1. V posledních dvou minutách ale přišel obrovský libňatovský nápor, který vynesl vydřenou remízu.

Druhé utkání bylo také jasně v naší režii. Dařilo se ale tentokrát i v koncovce, a tak si sympaticky hrající soupeř odvezl debakl.

Ztráta v prvním utkání mrzí, protože jsme byli lepší. Nakonec ale musíme být za bod rádi. Držíme druhé místo a v neděli si to rozdáme s lídrem z České Skalice na domácím hřišti!

Branky: O. Zvara 3, M. Pich 2, Téra 2, J. Pich ml. 2, I. Teichman ml. 2, Zelinka.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., Řičica, Prouza - Teichman, Pokorný, L. Vít, M. Pich, Téra, M. Vít, Zelinka, O. Zvara. Trenéři: Endlich, G. Zvara. Rozhodčí: J. Pich st.

TSD Trutnov - Libňatov
1:2, 3:4

Původně odložený zápas proti dešti v Bohuslavicích se Libňatovu vydařil. Dvakrát se dostal do výraznějšího vedení, dvakrát se ale nakonec musel o body strachovat. Především ve druhém zápase, kdy jsme vedli už 4:0, nás zbytečně chyby dostaly do nechtěného dramatu. Šest bodů je ale zlatých. Soupeř na ně zatím čeká, a tak by se mohlo zdát, že plný zisk byl povinností. Zápasy samotné ale potvrdily i kvality trutnovského týmu.

Branky: Téra 3, O. Zvara, M. Vít, M. Pokorný.
Sestava: Chobotský - M. Souček, G. Zvara, Prouza, Řičica - M. Pich, Téra, M. Vít, M. Pokorný, J. Pokorný, Endlich, J. Vlček, O. Zvara.

Barchovan Libňatov - Žernov
2:2 a 9:1

V neděli 11. května byl rozehrán další ročník 1. Havlovické Tropical ligy. Na libňatovské hřiště k úvodnímu kolu dorazil Žernov, a tak se desítky přítomných fanoušků mohly těšit na souboj třetího týmu loňské tabulky se druhým.

Libňatováci chtěli hned v prvních zápasech zúročit přípravu z havlovické tělocvičny, kde se každou neděli přes zimu scházeli k tréninkům. První zápas jsme ale nezačali dobře. Hráli jsme pasivně a dlouho jako kdybychom se nemohli na podmáčeném hřišti rozkoukat. Výsledkem byly dva laciné góly, které nám Žernov vstřelil, další šance soupeře navíc skvěle pochytal Franta Chobotský. Až ve druhé polovině úvodního zápasu sezony jsme se zlepšili a soupeře začali jednoznačně přehrávat. Hráli jsme útočně, kombinačně a vytvářeli si šance. Žernov naopak nevěděl, kam dřív skočit. Výsledkem bylo nejprve snížení z kopačky Patrika Břicháčka a dvě minuty před koncem i vyrovnávací gól Jardy Picha mladšího. Body se nakonec dělily zaslouženě, i přesto, že v závěru mohl rozhodnout nováček v našem týmu Lukáš Rada.

Druhý zápas jsme už měli pevně ve svých rukou. Nastartoval nás gól Gabina Zvary, který se trefil z vlastní poloviny hřiště. Střelecký koncert Libňatova pak nepřehlušil ani vlastní gól, který upravoval na průběžných 2:1. Už do poločasu jsme totiž po pohledných akcích nastřádali pětibrankový náskok, který jsme po změně stran ještě navýšili!

Čtyři body jsou na začátek výborným počinem. Potěšily nejen vítězství, ale i skvělá docházka, perfektní atmosféra a výborný kolektivní výkon všech hráčů, kteří se do utkání zapojili, ale i těch, kteří tentokrát "jen" fandili. Příští týden musíme na dobrý start navázat v Bohuslavicích, kde hraje svá utkání TSD Trutnov.

Branky: Břicháček 2, M. Pokorný 2, Teichman, O. Zvara, M. Souček, M. Pich, J. Téra, J. Pich ml., G. Zvara
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., G. Zvara, Řičica, T. Prouza, M. Souček - O. Zvara, M. Pokorný, J. Téra, M. Pich, Břicháček, Rada, Teichman, Zelinka. Připraveni: Endlich, L. Vít, M. Vít, J. Pokorný, D. Souček, Jan Pich

Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Starší zápasy rok 2009 a starší
mini mapa
Plánované akce

sobota 28.5.2022 od 17:00 hod
Zahrádkářské posezení
u altánu na dolejším konci
o občerstvení je postaráno
pořádá ČZS v Libňatově
plakát zde >>>

sobota 11.6.2022 od 8:30 hod
Jarní turnaj ve stolním tenise
pro obyvatele Libňatova
a účastníky čtvrtečních treninků
Kulturní dům
T.J. Sokol Libňatov
plakát zde>>>


--- Vložení akce ---
--- Archiv ---
Fotogalerie

náhledové foto
Den matek a rodiny

náhledové foto
Den Země v Libňatově

náhledové foto
Rekostrukce komunikací

Všechny galerie
Pro zasílání novinek
nás kontaktujte emailem
zrušit zasílání

©MS & design: LS    
Cookies na těchto stránkách slouží pouze k zajištění jejich správné funkce, neukládají žádná data pro další zpracování.