.
Úvod |  Historie |  Sport |  Kulturní dům |  Galerie |  Firmy |  Spolky |  Mapa |  Mateřská škola |  Prodejna |  Noviny |  Odpady |  Rekonstrukce III/3041
.

Obecní úřad

  Základní informace
  Popis úřadu
  Úřední deska
  Finanční hospodaření
  Zápisy ze zasedání
  Veřejné zakázky
  Vyhlášky
  Tiskopisy
  El. podatelna
  Dotační projekty
  Poskytování informací
  Ztráty a nálezy

Spolky

  Hasiči
  FC Barchovan
  T. J. Sokol
  ČZS
  ČČK
  SPOZ
  Tenisová liga 2022

Munipolis aplikace

Munipolis

Kraj Královéhradecký

znak KHK

Portál veřejné správy

logo portál veřejné správy

Jestřebí hory

logo Jestřebí hory

Království Jestřebí Hory

logo Království jestřebí hory

Televize JS

logo televize JS

Partnerská obec Trhoviště

logo Trhoviště

Kotlíkové dotace

dotace banner
FIRMY A SLUŽBY V NAŠÍ OBCI
logo CITYPORTALS.CZ
Obecní úřad Libňatov - netfirmy.czMěstské, obecní úřady - netfirmy.cz

FC Barchovan Libňatov sezona 2015

El Ninos Trutnov - Libňatov
4:7 a 0:5

Závěrečný pohodový dvojzápas na hřišti čtvrtého týmu tabulky jsme zakončili stylově. Ziskem šesti bodů a čistým kontem na pažích Franty Chobotského. Střelecky se navíc nejvíce dařilo nejlepším střelcům týmu. Pepa Téra dosáhl na metu 41 branek, Ondra Zvara jich letos nasázel 27!

Barchovan Libňatov poprvé od roku 1984 vyhrál Havlovickou fotbalovou ligu! Navíc se ziskem neuvěřitelných 86 bodů, čímž vyrovnal absolutní rekord Ležáku Česká Skalice.

Konečná tabulka je ke zhlédnutí zde: havlovickaliga.webnode.cz

Děkujeme všem hráčům za výborné výkony a fanouškům za podporu.

Branky: J. Téra 6, O. Zvara 3, T. Řičica, T. Prouza, T. Endlich
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, T. Řičica, M. Souček, L. Hanuš - J. Pich ml., M. Pokorný - T. Endlich, J. Téra, O. Zvara, A. Zelinka, M. Vít. Trenéři: G. Zvara, J. Pich st.

Žernov A - Libňatov
3:2 a 3:3

Výsledkově i herně nejhorší zápasy jsme sehráli s loňským vítězem. Kostrbatá hra zapříčinila zisk pouhého jednoho bodu. Nutno podotknout, že s jistotou celkového prvenství v kapse už byla z naší strany atmosféra o poznání uvolněnější.

Branky: O. Zvara 2, M. Pokorný 2, J. Téra
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, J. Pich ml., T. Řičica, M. Souček - M. Pich, M. Pokorný - T. Endlich, J. Téra, P. Luštinec, L. Vít, O. Zvara. Trenéři: G. Zvara, J. Pich st.

Nemojov - Barchovan Libňatov
3:6 a 4:7

Do Nemojova jsme odjížděli s vědomím, že pokud neprohrajeme, budeme moci oslavit mistrovský titul v Havlovické fotbalové lize. Tým odjel v plné síle, s velkým odhodláním. A po dvou pohodových zápasech a dvou vítězstvích jsme na kýžený cíl dosáhli.

Barchovan Libňatov se dvě kola před koncem soutěže mohl radovat ze zisku titulu. Poslední utkání se Žernovem A a El Ninos Trutnov už může odehrát bez nervů! Jedná se o třetí triumf Libňatova v soutěži, předchozí úspěchy jsou už ale pořádně vousaté - datují se do let 1982 a 1984.

Branky: P. Luštinec 3, M. Souček 2, M. Pich 2, M. Pokorný 2, J. Pich ml., O. Zvara, J. Téra, T. Prouza, M. Vít.
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, J. Pich ml., T. Řičica, M. Souček - M. Pich, M. Pokorný, I. Teichman - T. Endlich, J. Téra, P. Luštinec, M. Vít, O. Zvara, J. Pokorný, L. Vít. Trenér: G. Zvara.

TSD Trutnov - Barchovan Libňatov
1:2 a 0:5

Na bohuslavickém hřišti jsme v neděli 4. října narazili na výsledkově nevyzpytatelný tým TSD. V prvním zápase jsme, stejně jako v minulém týdnu, prohrávali. Měli jsme ale míč častěji na kopačkách a diktovali jsme tempo hry. Díky tomu jsme ve druhém poločase výsledek taky otočili a získali tři body.

Odveta už byla jasnou záležitostí Libňatova a bylo jen otázkou skóre, kolik zápas skončí. Celý tým podal skvělý výkon a v příštím týdnu už může oslavit titul!

Branky: J. Téra 3, P. Luštinec 2, T. Řičica, J. Pich ml.
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, J. Pich ml., T. Řičica, M. Souček - M. Pich, M. Pokorný - T. Endlich, J. Téra, P. Luštinec, M. Vít, O. Zvara. Trenéři: G. Zvara a J. Pokorný.

Lavina Červený Kostelec - Barchovan Libňatov
3:6 a 1:3

Další dvojzápas jsme odehráli ve sváteční pondělí na hřišti tradičního soupeře z Bohdašína. Tentokrát Libňatov podal vcelku dobrý výkon, který v prvním zápase brzdily jen počáteční zmatky v obraně a dva polovlastní góly. Útočná mašinérie fungovala proti houževnatému soupeři na výbornou i přesto, že jsme ztratili vedení 3:1, dotáhli jsme utkání do vítězného konce.

Odvetu začal lépe soupeř a dostal se do vedení. Skvěle chytající Franta Chobotský už ale další gól nepustil a když jsme už do poločasu skóre otočili, radovali jsme se z plného zisku šesti bodů.

K jistotě celkového prvenství nám tak už schází jen krůček. Příště hrajeme v Bohuslavicích proti TSD Trutnov.

Branky: J. Téra 4, M. Souček 2, T. Řičica, O. Zvara, J. Pich ml.
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, J. Pich ml., M. Souček, T. Řičica - M. Pich, M. Pokorný - M. Vít, J. Téra, O. Zvara, T. Endlich, P. Luštinec.

Žernov B - Libňatov
2:9 a 1:8

Na zápas s posledním týmem tabulky jsme odjeli jako favorité a nic jiného než šest bodů jsme nebrali. V prvním utkání jsme měli jasně navrch a brzy jsme si vypracovali dostatečný náskok. Řadu šancí jsme neproměnili a výsledek tak zůstal pro domácí hodně lichotivý.

V odvetě se vedení ujal soupeř a protože Barchovanu hra hodně skřípala, skončil první poločas pouze 1:1. Po změně stran jsme přece jen překlopili výsledek na naší stranu a šest bodů si odvezli. Střelecky se blýskl hlavně Josef Téra, který se trefil hned osmkrát!

V příštím kole nás na sváteční pondělí čeká Lavina z Červeného Kostelce. V tabulce máme před dohrávkami už náskok 21 bodů!

Branky: J. Téra 8, O. Zvara 3, P. Luštinec 3, M. Pich 2, M. Vít.
Sestava: J. Pich ml. - T. Řičica, M. Souček, P. Luštinec - M. Pich, M. Pokorný - J. Pokorný, J. Téra, Endlich, O. Zvara, M. Vít.

Ležák Česká Skalice - Barchovan Libňatov
2:1 a 0:4

Dva rychlé góly domácích výrazně ovlivnily první zápas podzimní části, ve kterém byl Libňatov po většinu zápasu aktivnější, ale nedokázal se prosadit přes brankáře Ležáku. Poprvé v sezoně jsme tak hned na úvod odvet poznali porážku.

V odvetě se naopak na gól čekalo dlouho. Ke konci poločasu se ale dvakrát prosadil Martin Pich a i když Skalice měla ve druhé půli několik šancí, dalšími dvěma góly jsme si výhru pohlídali a dál díky tomu vedeme s dostatečným náskokem tabulku.

Branky: M. Pich 3, O. Zvara, Luštinec.
Sestava: Chobotský - J. Pich ml., Řičica, T. Prouza, V. Novotný - M. Pich, M. Pokorný - J. Téra, O. Zvara, Endlich, Luštinec, Zelinka. Trenéři: G. Zvara, J. Pich st., L. Vít, L. Hanuš.

Hořičky - Barchovan Libňatov
1:5 a 2:7

Po zisku 3. místa z Ligového turnaje v Havlovicích načal Barchovan v posledním předprázdninovém kole odvety letošního ročníku. K utkání na Hořičkách cestoval jako jednoznačný favorit a tuto roli zvládl bez větších problémů.

V derby jsme soupeři nedali minimální šanci a v obou zápasech jsme rozhodli už během prvního poločasu. Střelecky se blýskl Petr Luštinec, který zaznamenal hattrick, velmi dobrý výkon předvedl i obránce Tomáš Řičica.

Už v sobotu 4. července cestuje Libňatov do Litomyšle, kde se zúčastní Poháru vítězů pohárů 2015. V konkurenci s dalšími jedenácti týmy z celé České republiky tak bude mít možnost zajímavé konfrontace. V základní skupině se Barchovan potká s celky Rokasteel Ostrava, Power Rangers Praha a KMK Dynamo Brno.

Branky: P. Luštinec 3, T. Řičica 2, J. Téra 2, J. Pich ml., L. Vít, M. Pich, I. Teichman, vlastní.
Sestava: Chobotský - G. Zvara, T. Prouza, T. Řičica, J. Pich ml. - I. Teichman, M. Pich - J. Téra, Endlich, M. Vít, O. Zvara, P. Luštinec.

Barchovan Libňatov - El Ninos Trutnov
5:4 a 6:3

Poslední letošní utkání na domácím hřišti zakončilo první polovinu soutěže. Do Libňatova přijel tým, který bojuje ve vrchním patře tabulky, jeho sestava však byla hodně oslabená, a tak se celý zápas stal jen výsledkovou formalitou. Výkony utkání podaly otec a syn Zvarovi, kteří dohromady nastříleli sedm gólů.

V uvolněném tempu si Barchovan došel pro dalších šest bodů a potvrdil letošní dominanci. Z šestnácti zápasů jsme jich zatím hned patnáct vyhráli a jen jednou ztratili dva body za remízu. Nyní na tým čekají dva letní turnaje v Havlovicích a Litomyšli a na podzim odvetná část soutěže, v níž budeme jezdit hájit první místo na hřiště soupeřů.

Branky: O. Zvara 4, G. Zvara 3, M. Vít 2, J. Téra 2, J. Vlček, J. Pich ml., M. Pokorný, T. Řičica, M. Pich.
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, Řičica, M. Souček, G. Zvara - M. Pich, M. Pokorný, I. Teichman - J. Vlček, M. Vít, O. Zvara, A. Zelinka, L. Vít, J. Téra, J. Pich ml. Trenér: T. Endlich. Rozhodčí: J. Pich st.

Barchovan Libňatov - Žernov A
4:0 a 2:1

V předposlední domácí utkání na libňatovském hřišti jsme přivítali v přímém souboji o 1. místo hráče ze Žernova, kteří obhajují titul.

V úmorném vedru a na tvrdém hřišti jsme si s oběma zápasy poradili skvěle. V prvním nás rychle uklidnil Pepa Téra dvěma góly a protože nás v brance několikrát podržel Franta Chobotský a v útoku se prosadili i netradiční střelci, připsali jsme si důležitou výhru.

Odveta pro nás nezačala š»astně, protože se hned na začátku nepříjemně zranil náš brankář. Nakonec však vyvázl jen s pořádnou boulí na hlavě a i k jeho radosti pak Libňatov vyhrál i druhé utkání s jedním z největších rivalů. Sice jsme na začátku druhého poločasu prohrávali, pak ale gólový obrat zařídili krásnou střelou Adam Zelinka a Ondra Zvara. Na čele tabulky tak máme obrovitý jedenáctibodový náskok.

V neděli 14. června odehrajeme v Libňatově poslední utkání. Pak už dojde na očekávanou rekonstrukci.

Branky: J. Téra 2, O. Zvara, T. Řičica, M. Vít, A. Zelinka.
Sestava: Chobotský - J. Pich, T. Prouza, T. Řičica, G. Zvara - M. Pich, M. Pokorný - J. Téra, A. Zelinka, O. Zvara, M. Vít, P. Luštinec. Trenéři: T. Endlich a J. Pokorný. Rozhodčí: J. Pich st.

Barchovan Libňatov - Nemojov
2:2 a 2:1

Libňatov deset utkání v řadě vyhrál, a tak byl před utkáním s Nemojovem jednoznačným favoritem. Soupeř však přijel s netradiční obranně-zdržovací taktikou, kterou jsme tentokrát nedokázali prolomit a trápili jsme se.

V prvním utkání jsme měli soupeře, který se zaměřoval jen na bránění a nákopy, problémy překonat. Ze dvou brejků jsme navíc inkasovali, prohrávali jsme 1:2, a tak jsme byli nakonec rádi, že jsme tečovanou střelou Tomáše Řičicy alespoň srovnali.

I ve druhém utkání se dostal do vedení soupeř. Za stálé převahy Barchovanu se však skóre postupně otočilo. Vítězný gól pak padl z kopačky Jardy Picha mladšího přímo z rohového kopu.

Branky: J. Pich ml. 2, Řičica, Luštinec.
Sestava: Chobotský - Prouza, G. Zvara, M. Souček, T. Řičica - I. Teichman, M. Pokorný - J. Téra, O. Zvara, Zelinka, J. Pich ml., Luštinec, J. Vlček. Rozhodčí: L. Vít.

Barchovan Libňatov - TSD Trutnov
5:3 a 4:3

Soupeř k nám přijel s početnou hráčskou základnou, a tak jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Po sérii výher byl Libňatov papírovým favoritem, odehrála se však dvě zcela vyrovnaná utkání.

Brankové skóre se během obou zápasů přelévalo z jedné strany na druhou. Žádný tým si nedokázal vypracovat více než jednogólový náskok. V koncovkách obou zápasů měl Barchovan snad jen více štěstí, a tak má i po šestém kole letošní sezony na svém kontě plný počet bodů.

Velmi dobrý výkon podal Marek Pokorný, který se konečně rozstřílel, potěšitelné je, že se střelecky prosadili i další hráči. Celý tým ukázal, že umí otáčet nepříznivé skóre!

Prohlédněte si tabulku na tomto odkazu: havlovickaliga.webnode.cz

Branky: M. Pokorný 3, O. Zvara 3, J. Téra, L. Vít, Endlich.
Sestava: Luštinec - J. Pich, G. Zvara, Řičica, T. Prouza - M. Pich, M. Pokorný - O. Zvara, Endlich, L. Vít, M. Vít, Zelinka, J. Téra, J. Vlček. Rozhodčí: J. Pich st. Trenéři: F. Chobotský, J. Pokorný.

Barchovan Libňatov - Lavina Červený Kostelec
6:2 a 4:2

Čtvrté letošní soutěžní utkání nás po posledních výsledcích pasovalo do role favorita, tuto úlohu nám však přijel zkomplikovat houževnatý rival z Červeného Kostelce.

Lavinu načal hned v prvním poločase nejlepší střelec Libňatova Téra, když dvěma pohlednými góly stanovil poločasový stav. Na začátku druhé půle se soupeři podařilo korigovat, ale během dalších pěti minut vstřelil Barchovan tři rychlé góly a zaslouženě dovedl první zápas v poklidném tempu ke třem bodům.

Druhý zápas začal Libňatov znovu lépe a ujal se po dvou akcích Ondřeje Zvary vedení. Následující minuty však patřily soupeři. Po většinu prvního poločasu a v začátku druhého měli hosté více ze hry a rozhádanou hrou drželi naději na body. Libňatov rozhodl až v závěru zápasu, když vítězný gól na 3:2 vstřelil svou typickou dělovkou znovu O. Zvara.

I přes nejhorší výkon letošního sezony jsme získali plný počet bodů. Dál držíme první místo, ale jasně jsme viděli slabiny, které nás příště mohou stát body.

Nyní bychom chtěli fanoušky pozvat na páteční zápas ženatí - svobodní, který se odehraje v pátek 22. května od 17 hodin. V neděli pak pokračuje Havlovická liga soubojem s TSD Trutnov.

Branky: O. Zvara 3, J. Téra 3, Zelinka 2, J. Pich ml. 2.
Sestava: Chobotský - G. Zvara, T. Prouza, M. Souček, Řičica - M. Pich, M. Pokorný - J. Téra, O. Zvara, Zelinka, Endlich, M. Vít, L. Vít, J. Pich ml.

Barchovan Libňatov - Ležák Česká Skalice
9:2 a 6:2

Ve vloženém pátečník kole, které se odehrálo na 70. výročí od konce druhé světové války, jsme přivítali několikanásobného vítěze Havlovické ligy z České Skalice.

Od začátku zápasu jsme byli překvapivě střelecky lepší, a to výrazně. Hostující obrana prováděla velké kiksy, a tak jsme už v prvních deseti minutách nabrali čtyřgólový náskok. Ležák sice před přestávkou snížil, ale po změně stran dokonal Libňatov nevídaný debakl. K "desítce" nechybělo mnoho!

Druhé utkání bylo zpočátku vyrovnanější. Česká Skalice konečně zabrala a zprvu nás přitlačila na obrannou polovinu. Dva rychlé góly pak nepoznamenal ani jeden inkasovaný a do přestávky jsme šli za stavu 3:1. A protože druhý poločas nabídl stejné skóre, připsali jsme si další tři body.

Získali jsme velice cenné body s nevídaným skóre. Ofenzivní mašinérie tentokrát pracovala na 100 % a hosté nestíhali. Ležák však dorazil v hodně improvizované sestavě, většina tradičních opor mu hodně chyběla.

Branky: J. Pich 6, J. Téra 4, M. Pich 3, O. Zvara 2
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, G. Zvara, T. Řičica, M. Souček - M. Pokorný, M. Pich - J. Téra, O. Zvara, Endlich, M. Vít, J. Pich ml., J. Vlček ml. Trenéři: L. Vít a J. Pokorný. Rozhodčí: J. Pich st.

Libňatov - Nevickoe (Ukrajina)

V sobotu 2. května byl Libňatov hostitelem výpravy z ukrajinské obce Nevickoe, která na začátku května zavítala do regionu Jestřebích hor. Dopoledne návštěvníci vyplnili zápasem v malé kopané s domácím týmem Barchovan Libňatov. Mezinárodní utkání skončilo vítězstvím hostů ze Zakarpatské Ukrajiny, historické součásti Československa, kteří si z vyrovnaného souboje, hraného na 2x 20 minut, odvezli výhry 4:2 a 4:3. Po návštěvě sousedních Havlovic se výprava do obce vrátila zpět vpodvečer, když si pro návštěvníky místního kulturního domu připravila bohaté kulturní vystoupení žen v krojích nebo pěvecký koncert. Ukrajinský starosta představil prostřednictvím fotografií svou obec, seznámil s tamními tradicemi a mimo jiné pohovořil také o probíhajícím válečném konfliktu, který se celé Ukrajiny už rok dotýká.
Fotografie z této události naleznete na rajčeti: jardalibnatov.rajce.idnes.cz

Barchovan Libňatov - Hořičky
7:1 a 6:1

První utkání nové sezony přihrálo do cesty libňatovským fotbalistům tým sousedních Hořiček. Ačkoliv před derby panovaly mírné obavy ze startu nového ročníku, ovládli jsme souboj zcela jednoznačně. V obou zápasech nám pomohly rychlé branky Pepy Téry, na které navázali úspěšnými trefami i další hráči. Hořičky měly více ze hry jen v pětiminutových pasážích obou zápasů, při výpadcích souhry ale pracovala defenziva Libňatova takřka spolehlivě a hostující útočníci se neprosazovali. Naopak Libňatov přihlížející potěšil nejen vysokými výhrami, ale i hezkými góly.

Nejlepšími hráči Libňatova byli střelci Pepa Téra a Ondřej Zvara. Pochvalu zaslouží i kompletní obranná čtveřice včetně gólmana.

Oba zápasy Libňatov vyhrál zaslouženě. Měli jsme více šancí, přesnější koncovku a nebýt zbrklosti v zakončení, mohl soupeř odjet s vyššími debakly. Volný los v příštím týdnu tým vyplní sobotním přátelským zápasem s ukrajinskými hosty (hraje se v sobotu od 10.00), poté nás v jednom týdnu čeká těžký dvojzápas s Ležákem Česká Skalice a se Žernovem B. Všechny zápasy hrajeme doma!

Branky: J. Téra 4, O. Zvara 3, M. Pich 2, J. Pich ml. 2, Řičica, M. Souček.
Sestava: F. Chobotský - T. Prouza, G. Zvara, Řičica, M. Souček - M. Pokorný, M. Pich, I. Teichman - J. Téra, O. Zvara, Endlich, M. Vít, J. Pich ml., J. Vlček ml. Trenéři: L. Vít a J. Pokorný. Rozhodčí: J. Pich st.

Nová sezona Barchovanu klepe na dveře

Fotbalový kolotoč Havlovické ligy se od konce dubna znovu rozjede. Letos byly obě skupiny sloučeny do jedné, takže se hráči i fanoušci mohou těšit na větší porci zápasů. V jedné soutěži se sejde devět týmů a Libňatov bude hrát, kvůli plánovaným stavebním úpravám na hřišti i v jeho okolí, kompletní první polovinu soutěže (tedy prvních osm utkání) na domácím trávníku. Podzimní odvety pak oddíl odehraje na hřištích soupeřů.
Kromě obhajoby 3. místa na hráče letos čeká mimo jiné také červnový ligový turnaj v Havlovicích a červencový výjezd na Pohár vítězů pohárů, který se koná v Litomyšli. Samotnou dlouhodobou soutěž odstartuje derby zápasem se sousedními Hořičkami netradičně už před čarodějnicemi, a to 26. dubna v 10 hodin!
Pokud chcete svou účastí fotbalisty na zápasech podpořit, zapište si do kalendáře tyto termíny:

 • Neděle 26. dubna (10:00): Libňatov - Hořičky
 • Sobota 2. května (10:00): Libňatov - Neveskoje (Ukrajina)
 • Pátek 8. května (10:00): Libňatov - Ležák Česká Skalice
 • Neděle 10. května (10:00): Libňatov - Žernov B
 • Neděle 17. května (10:00): Libňatov - Lavina Červený Kostelec
 • Neděle 24. května (10:00): Libňatov - TSD Trutnov
 • Květen (blíže zatím neurčeno): Pou»ový zápas ženatí - svobodní
 • Neděle 31. května (10:00): Libňatov - Nemojov
 • Neděle 7. června (10:00): Libňatov - Žernov A
 • Neděle 14. června (10:00): Libňatov - El Ninos Trutnov
 • Sobota 20. června: Ligový turnaj v Havlovicích
 • Neděle 28. června (10:00): Hořičky - Libňatov
 • Sobota 4. července: Pohár vítězů pohárů (turnaj nejlepších týmů z ČR v Litomyšli)

Rok 2014
Rok 2013
Rok 2012
Rok 2011
Rok 2010
Starší zápasy rok 2009 a starší
mini mapa
Plánované akce

sobota 28.5.2022 od 17:00 hod
Zahrádkářské posezení
u altánu na dolejším konci
o občerstvení je postaráno
pořádá ČZS v Libňatově
plakát zde >>>

sobota 11.6.2022 od 8:30 hod
Jarní turnaj ve stolním tenise
pro obyvatele Libňatova
a účastníky čtvrtečních treninků
Kulturní dům
T.J. Sokol Libňatov
plakát zde>>>


--- Vložení akce ---
--- Archiv ---
Fotogalerie

náhledové foto
Den matek a rodiny

náhledové foto
Den Země v Libňatově

náhledové foto
Rekostrukce komunikací

Všechny galerie
Pro zasílání novinek
nás kontaktujte emailem
zrušit zasílání

©MS & design: LS    
Cookies na těchto stránkách slouží pouze k zajištění jejich správné funkce, neukládají žádná data pro další zpracování.